wtorek, 10 sierpnia 2010

Teutonic Cat

W tym sezonie, bardzo popularny jest motyw krzyża. Podejrzewam, że jest to związanie z rocznicą, bitwy pod Grunwaldem i działalnością tajnej organizacji, która propaguje motyw krzyża, po rozpadzie zakonu krzyżackiego.
Od wieków zasiewają motyw krzyża, w naszej zbiorowej świadomości (kurcze zupełnie jak w filmie "Incepcja" - widzieliście już?). Dlatego Polacy lubią leżeć krzyżem, często szczyka nas coś w krzyżu, dajemy krzyżyk na drogę, krzyżujemy palce, itd. Masowo też giniemy na skrzyżowaniach, w ostatni "Bezpieczny weekend" chyba z 44 osoby. Czterdzieści i cztery też symboliczne, ale to inna tajna organizacja.
W stolicy, pod pałacem prezydenckim, od jakiegoś czasu trwają przygotowania, do odtworzenia bitwy pod Grunwaldem. Chyba, czekają tylko na to która strona, wyciągnie pierwsza nagie miecze.
Dlatego jeśli chcesz być na topie, odkurz swój krzyż i lansuj się. Zresztą, staropolskie słowo lans, pochodzi od imienia, rycerza Lancelota. Czy trzeba wam więcej? Lecę, właśnie grają Bogurodzicę!

6 komentarzy:

 1. Das ist optimal, tfu phantastisch:-))) bardzo ciekawa interpretacja rzeczywistosci, w sposob znaczacy poprawia humor po spotkaniu z analfabetami, z teutoniskim pozdrowieniem Heil...Kreuz czy jakos tak

  OdpowiedzUsuń
 2. To niesamowite, właśnie myślałem o das optimal, i kiedy pojawi się w kinach "Polskie Gówno" Halamy.
  Może jeszcze ktoś przeczyta...

  OdpowiedzUsuń
 3. Interpretacja zabawna - to fakt.
  Nie Halamy tylko Tymona Tymańskego i "jego ekipy" o ile dobrze pamiętam ;)
  A Incepcji nie widziałam - jeszcze :>

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak swoja drogą jestem ciekawa czy ten film ostatecznie powstanie XD

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam wielką nadzieję że tak, gówno na plakat już mam

  OdpowiedzUsuń